برنج باسماتی چیست ؟

برنج باسماتی در حقیقت، نوعی برنج دانه بلند، کشیده و خوش عطر می باشد که به خاطر داشتن همین ویژگی ها به برنج باسماتی معروف شده است.

برنج باسماتی به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد، یکی از بهترین برنج های جهان شناخته می شود. جدا از دانه بلند و معطر بودن، این برنج غنی از ویتامین و اسید های ضروری بدن می باشد. از طرفی دیگر کلسترول کم این محصول، محبوبیت آن را در سطح جهان دو چندان کرده است. معروف ترین کشور هایی هم که تا به حال بیشترین کشت برنج باسماتی را داشتند، کشور هندوستان و پاکستان بوده اند.

شایان ذکر است برنج های باسماتی موجود در این از پایین ترین سطح این برنج می باشند که اصلا از عطر و طعم برخوردار نیستند و هنوز که هنوزه پاسخی درست به نحوه تولید آن نشده است!

برنج باسماتی چه نوع برنجی است؟

برنج باسماتی چه نوع برنجی است ؟

کلمه ی باسماتی در واقع به معنای خوشبو است، این برنج از چندین هزار سال پیش کشت می‌شده‌است. اما اگر بخواهیم که به طور خلاصه بگوییم برنج باسماتی چه نوع برنجی است، در پاسخ می توان گفت که برنج باسماتی نوعی برنج است که اغلب در هندوستان کشت می شود. طعم سبکی دارد و هنگام پخت تا دو برابر قد می کشد و عموما دارای دو نوع سفید و قهوه ای می باشند.

کیفیت برنج باسماتی

اگر بخواهیم برنج باسماتی را حیث کیفیت بررسی کنیم، کافیست به شما بگوییم که در گذشته این برنج تنها در سفره ثروتمندان یافت می شد. همین موضوع به تنهایی بیانگر کیفیت بالای برنج باسماتی می باشد.

در واقع ویژگی هایی که برنج باسماتی را از نظر کیفیت برتری می دهد، این است که طعم و عطر بسیار ملایمی دارند. هنگام پخت به هم نمی چسبند و علاوه بر همه این ها، از آنجایی که برنج باسماتی در خاک هایی رشد می کند که از آب معدنی تغذیه می شوند، ارزش غذایی بسیار بالایی دارند. تمامی این ویتامین و ارزش غذایی نیز در برنج باسماتی هنگام پخت حفظ می شود.

 در نتیجه این نوع از برنج از کیفیت بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب برای افرادی است که عطر، طعم، ظاهر و مواد مغذی برنجی که از آن استفاده می کنند برایشان بسیار مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *